onur-parlak-muayenehane-2-660x330-1920w

Merhabalar, İstanbulda kürtaj yapan yerler hakkında bir makale yazıp siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istedim. Kürtaj bildiğiniz gibi bir gebelik sonlandırma işlemidir. Kürtaj Gebelik Sonlandırma hakkında detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Kürtaj işleminin bütün süreçleri çok önemlidir. Bazı aşamaları vardır. Sizlere muayenehane süreci ve istanbulda kürtaj işleminin yapılacağı yerler konusunda bazı bilgiler vereceğim.

Kürtaj yaptırmak isteyen kişiler bu önemli kararı aldıktan sonra nerede kürtaj yaptırabilecekleri konusunda bir araştırma içerisine girmektedirler.

Kürtaj Merkezleri hakkında dikkat edilmesi gereken bir kaç konudan bahsedelim;

  • Kürtaj yapılacak kliniğin hijyenik olması
  • Klinik çalışanlarının güvenilir ve güler yüzlü olması
  • Aynı şekilde Kürtaj yapacak uzman doktorun güler yüzlü ve anlaşılabilir olması.
  • Muayenehane ortamının güven vermesi ve yine hijyenik bir ortam olması
  • Muayene edecek doktorun size yaklaşımı ve size doğru bilgileri vermesi
  • Kürtaj yapacak doktorun konusunda uzman olması.
  • Kürtaj merkezindeki Uzman doktorun bilgi mahremiyeti ve yasal haklarına göre yapılacak görüşmeleri gizli tutması (TC SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.)

İstanbul’da kürtaj için başvurabilecek kürtaj yapan özel hastaneler , özel kadın doğum muayenehaneleri ve kürtaj yapan tıp merkezleri vardır. Bunların dışında isteğe bağlı olarak kürtaj yapan devlet hastanesi maalesef mevcut değildir. Ayrıca kürtaj işleminden kaynaklanan masraflarınızı SGK hiçbir sağlık kuruluşunda karşılamıyor, bunun nedeni kürtaj işleminin bir hastalığın tedavisi olarak görülmemesidir. Kürtaj aslında mümkün mertebe gizlilik içerisinde yapılması gereken bir tıbbi müdahale olduğundan istenmeyen gebeliği sonlandırmak isteyen bayanların bir çoğu zaten yapılacak kürtaj işleminin kayıt altına alınmasını istemezler, bu durumda özel kadın doğum muayenehaneleri kürtaj yaptırmak için en uygun yerlerdir. Kürtaj yaptıracak kişilerin uzman doktor ile yapacağı görüşmeler bilgi mahremiyeti ve yasal haklardan dolayı gizli olarak kalacaktır. (TC SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.).  Daha detaylı bilgiler almak için Muayenehanemizi 0216 527 53 83 ve 0533 259 19 46 telefonlarımızdan arayarak veya sitemizin sağ alt köşesinde bulunan iletişim kutucuğundan bize ulaşarak bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Kürtaj Merkezleri İstanbul – Sonuç olarak;

Bu yazımızda Değerli ziyaretçilerimizi İstanbulda kürtaj yapan yerler hakkında kısada olsa bilgilendirmiş olduk. Ayrıca Kürtaj Merkezleri hakkında dikkat edilmesi gereken birkaç konuya değindik. Ve İstanbulda kürtaj yapılacak yerler arasında nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda birkaç ipucu vermiş olduk.

Sağlıklı Günler Dilerim.