Bilindiği gibi kadınlarda dış genital organlarda labiumlar adı verilen büyük ve küçük dudaklar mevcuttur. Labiumlar çoğu zaman doğumlar,aşırı kilo alıp verme ya da genetik nedenlerden dolayı giderek uzar, şekli bozulur, asimetrik gelişim gösterebilir.. Labiumlar adölesan(ergenlik) ve gebelik döneminde östrojen etkisi ile, daha sonra ise doğum ile ve yaş ilerledikçe yer çekimi etkisi ile giderek büyüyebilir.

Günümüzde kadınlar bu rahatsızlıklarla birlikte yaşamak yerine estetik operasyon olmayı tercih ediyorlar… Kliniğimizde kısa süreli bir lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen küçük bir operasyonla iç ve dış dudaklardaki şekil bozuklukları da düzeltilebiliyor. (Lazerle labioplasti işlemi)

Lazerle labioplasti ameliyatı hangi durumlarda yapılır:

  •  İç dudakların normalden büyük olması, iç dudakların boylarının birbirinden farklı olması
  •  İç dudakların büyük olması nedeniyle dar giyecekler ve tayt, mayo v.b giyilmesinde problem olması
  • Doğum vb. nedenlerde iç dudaklarda yırtık oluşması, şeklinin düzensiz olması,iç dudakların ilişki sırasında katlanması veya ağrıya neden olması sayılabilir..

Lazerle Labioplasti operasyonu; geniş, uzun, düzensiz olan küçük dudakları şekillendirmek ve küçültmek için yapılan bir operasyondur. Hoş görünmeyen bu görünümü ortadan kaldırmak için Lazerle labioplasti operasyonunu tercih edebilirsiniz.

Labioplasti operasyonu daha öncede belirttiğimiz gibi  lokal anestezi ile yapılabilir. İşlemden hemen sonra normal yaşama dönülebilir. Labioplasti operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde, hatta daha önce ilişki yaşamamış bayanlarda bile uygulanabilir.

Lazer ile labioplasti ameliyatının en büyük avantajı ameliyatın kısa sürmesi, ameliyat esnasında kanamanın daha az olması ve ağrı vs.. gibi yan etkilerin minimuma inmesidir. İyileşme sonrası görüntü daha estetik ve doğaldır.

Kullandığımız yeni nesil Lazer cihazı ile labioplasti operasyonu dışında idrar kaçırma şikayetlerinin tedavisini yapabilmekte, genital bölgede renk açma – beyazlatma işlemi uygulayabilmekte,kızlık zarı dikimi ve buna ek olarak siğil, rahim ağzı yarası ( servikal erozyon ) gibi jinekolojik problemlerin tedavisini diğer uygulanan tedavilere kıyasla daha yüksek başarı ve yan etkilere oluşmadan başarıyla yapabilmekteyiz.

Uyarı:  Bu makale, bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Bir tıbbi sorunuz varsa, lütfen doktorunuza danışınız.

İçerik Güncelleme Tarihi: 09.09.2022